Центральна районна бібліотека для дорослих була заснована в 1944 році. На даний час знаходиться в приміщенні районного будинку культури. Бібліотека працює з 9 до 18 години, вихідний день - понеділок.

В центральній районній бібліотеці функціонують такі відділи: абонемент, юнацький сектор, читальний зал, методичний кабінет та відділ комплектування та обробки літератури. Бібліотека обслуговує користувачів юнацького віку та дорослих. Доступ до книжкових фондів відкритий. Книгозабезпеченість становить 7 книг на одного жителя міста.

В бібліотеці є компꞌютер, ксерокс та доступ до мережі Інтернет.

Книжковий фонд бібліотеки складає 76 тисяч 459 примірників книг.

Центральною районною бібліотекою протягом 2011 року обслужено 2296 користувачів

Книговидача становить :44025 екземплярів,

Відвідування : 13319

Проведено понад 156 масових заходів .

Використовуючи різні форми і методи роботи, бібліотека є культурно-громадським центром, місцем проведення дискусій, зустрічей, бібліотечних посиденьок, годин поезії, літературно музичних вечорів, мистецьких калейдоскопів тощо.

В Ямпільській центральній районній бібліотеці діють два клуби за інтересами: літературно-художня вітальня «Перлина» та молодіжний клуб «Сучасник».

Літературна вітальня «Перлина» існує вже понад 20 років. За цей час в її архіві дбайливо зберігаються вирізки з газет, фотографії, відгуки її членів і гостей, окремі поетичні привітання. Всі ці матеріали становлять історію клубу, яка дорога кожному його учаснику. «Перлина» об’єднала навколо себе любителів книги, тих, які прагнуть більше дізнатися про звичаї та обряди українців, забуту культурну спадщину свого народу, ближче познайомитися з літературним сузір’ям Ямпільщини.

В клубі проводилися засідання за такими темами: «Чистіша від води хай буде рідна мова», «Мій улюблений вірш», «Новорічний калейдоскоп», «Відстояти життя на землі», «Душа моя в пісні», «Криниця слова, музики, краси» та ін..

Заходи, що проходять у молодіжному клубі «Сучасник» дають можливість впливати на формування духовних і творчих запитів молоді, послідовно розвивати потребу у книзі, сприяти задоволенню їх інтересів, допомагають пізнавати світ.

Живе спілкування, спільні інтереси смаки та погляди допомагають членам клубів та запрошеним не лише ширше розкрити цікаву їм тему, але й розширити коло друзів, однодумців, закоханих у слово, у прадавні традиції свого народу, та барви української пісні.

Кiлькiсть переглядiв: 155

Коментарi